• Łódź, ul. Liściasta 88
  • Pn.-Pt. 14:00-19:00
  • lisciasta88@wp.pl

RTG – na miejscu wykonujemy cyfrowe zdjęcia panoramiczne oraz zębowe.
Radiologia stomatologiczna jest nieodzownym elementem współczesnego leczenia.
Nasza pracownia RTG powstała, by mogli Państwo na miejscu wykonać wszystkie niezbędne badania diagnostyczne do dalszego leczenia.

Zdjęcie pantomograficzne jest podstawą diagnostyki stomatologicznej. Na zdjęciu widać obraz struktur anatomicznych – wszystkich zębów oraz kości szczęki oraz żuchwy.

Dzięki zdjęciu lekarz może dokładnie ocenić stan przyzębia, a także określić nieprawidłowości w budowie korzeni zębów, miejsca tzw. zębów zatrzymanych (np. ósemki). Zdjęcie pozwala na wczesne wykrycie problemów, zanim pojawią się dolegliwości bólowe. Jest bardzo przydatne przed usuwaniem zębów.

Badanie jest bardzo bezpieczne, choć wykonujemy je zawsze po zaleceniu lekarza. Dawka promieniowania emitowana podczas badania pantomograficznego jest zbliżona do ilości promieniowania, jaka dociera do nas w czasie ok. 3 dni z atmosfery.

Dzięki badaniu lekarz może precyzyjnie zaplanować zabieg, a przez to wpłynąć na czas jego trwania a także bezpieczeństwo pacjenta.

Zdjęcie zębowe RTG – jest to tradycyjne zdjęcie pojedynczego zęba, wykonywane najczęściej w celu oceny próchnicy, szczelności wypełnienia oraz często wykonywane kilkukrotnie w trakcie leczenie endodontycznego. W tym przypadku służy endodoncie do oceny anatomicznego położenia kanałów oraz dokładności ich późniejszego wypełnienia.

Zdjęcia zębowe służą również do diagnostycznej oceny zmian okołowierzchołkowych i kontroli po leczeniu kanałowym, gdy nie ma potrzeby wykonania zdjęcia pantomograficznego.